Як отримати дозвіл на постійне проживання в Україні?

Ukrajinska viza

Отримання дозволу на постійне проживання в іншій країні може бути складним і часом вимагати багато зусиль та ресурсів. Якщо ви почали розглядати можливість отримання дозволу на постійне проживання в Україні, то ви зробили правильний вибір. Україна приваблює все більше і більше іммігрантів, представляючи прекрасні можливості для розвитку бізнесу, освіти і працевлаштування. В цій статті ми розглянемо процес отримання дозволу на постійне проживання в Україні та надамо цінні поради, як зробити його більш успішним.

Чому варто розглянути Україну для постійного проживання?

Перш ніж ми перейдемо до деталей щодо процесу отримання дозволу на постійне проживання в Україні, давайте розглянемо декілька причин, чому ця країна може бути відмінним вибором для вас:

1. Економічні можливості

Україна є країною з великим потенціалом для розвитку бізнесу. Швидкі зміни в правовому і економічному середовищі країни відкривають нові можливості для підприємців і вкладників. Низькі вартості життя, доступність робочої сили і перспективи зростання ринку роблять Україну привабливим місцем для розвитку вашого бізнесу.

2. Освіта

Україна славиться своєю високоякісною системою освіти. Закордонні студенти можуть вибрати з великого вибору навчальних закладів, пропонуючи різноманітні курси та спеціалізації. Ви можете отримати вищу освіту відомого університету за доступними цінами.

3. Культурне спадщина та природа

Україна має багату культурну спадщину та прекрасну природу. Ви можете насолоджуватися українськими обрядами та святами, відвідувати музеї, галереї та історичні пам’ятки. Також, ви можете насолоджуватися красою Карпатських гір або знайомитися із захоплюючими пейзажами Чорного та Азовського морів.

Види дозволів на постійне проживання в Україні

Україна пропонує кілька видів дозволів на постійне проживання в залежності від вашого статусу, причини переїзду та інших факторів. Нижче наведені найпоширеніші види дозволів на постійне проживання в Україні:

1. Дозвіл на постійне проживання (тимчасовий)

Цей тип дозволу надається іноземцям, які проживають в Україні протягом певного періоду (зазвичай 5 років), мають стабільні доходи (наприклад, громадянство або постійну роботу), і не порушували законодавство країни. Після отримання цього дозволу, ви можете працювати, навчатися та перебувати в Україні без обмежень.

2. Дозвіл на постійне проживання (постійний)

Цей тип дозволу надається іноземцям, які прожили в Україні протягом певного періоду (зазвичай 10 років), мають стабільні доходи та заздалегідь визначену причину для отримання постійного проживання (наприклад, шлюб з українським громадянином). Цей дозвіл дозволить вам вільно працювати, навчатися та перебувати в Україні без обмежень.

3. Дозвіл на постійне проживання (інвестиційний)

Цей тип дозволу надається іноземним інвесторам, які здійснили значні інвестиції в Україні, що сприяють розвитку економіки країни. Отримавши інвестиційний дозвіл на постійне проживання, ви зможете володіти бізнесом в Україні, займатися підприємницькою діяльністю та мати безліч привілеїв, пов’язаних зі статусом резидента.

Процес отримання дозволу на постійне проживання в Україні

Отримання дозволу на постійне проживання в Україні вимагає деяких адміністративних і юридичних процедур. Нижче наведені кроки, які ви повинні виконати для отримання дозволу:

1. Підготовка необхідних документів

Перш ніж подавати заяву на отримання дозволу на постійне проживання, вам необхідно зібрати такі документи:

 • Копія вашого паспорту
 • Копія візи або дозволу на перебування
 • Довідка про облік в місці проживання
 • Витяг із банку або інші докази фінансової стабільності
 • Медична довідка, що підтверджує ваше здоров’я
 • Довідка про несудимість

2. Подання заяви на Міграційну службу України

Після збору всіх необхідних документів, ви повинні подати заяву на отримання дозволу на постійне проживання. Ви можете зробити це в офісі Міграційної служби України або онлайн через їхній веб-сайт.

3. Оплата відповідних зборів

Після подання заяви вам необхідно сплатити відповідні державні збори за розгляд вашої заяви. Ви можете зробити це у банку або через онлайн-платформу Міграційної служби України.

4. Розгляд заяви

Після оплати зборів ваша заява буде розглянута Міграційною службою України. Цей процес може зайняти певний час, зазвичай від 1 до 3 місяців. Ви можете слідкувати за станом своєї заяви через онлайн-систему Міграційної служби України або звернутися до них безпосередньо для отримання додаткової інформації.

5. Отримання дозволу

Після проведення всіх необхідних перевірок, Міграційна служба України прийме рішення щодо вашої заяви. Якщо ваша заява схвалена, вам буде видалий дозвіл на проживання в Україні. Ви зможете отримати його в офісі Міграційної служби або в консульському відділі своєї країни.

Поради для успішного отримання дозволу на постійне проживання в Україні

Якщо ви плануєте отримати дозвіл на постійне проживання в Україні, рекомендуємо вам врахувати такі поради:

 • Почніть процес отримання дозволу заздалегідь, оскільки він може зайняти багато часу і зусиль.
 • Перед подачею заяви ознайомтеся з усіма вимогами та правилами щодо отримання дозволу на постійне проживання в Україні.
 • Не забувайте збирати всі необхідні документи та мати їх копії на випадок втрати.
 • Будьте готові до фінансових витрат, пов’язаних з оплатою заяви та інших адміністративних процедур.
 • Якщо ви не знаєте українську мову, рекомендуємо навчатися її або найняти перекладача для спілкування з Міграційною службою.

Висновок

Отримання дозволу на постійне проживання в Україні може бути доволі складним процесом, але з правильною підготовкою та дотриманням вимог його можна успішно пройти. Врахуйте всі необхідні аспекти та рекомендації, щоб забезпечити успішне отримання дозволу на постійне проживання в чудовій країні, якою є Україна. Вітаємо вас та бажаємо успіху у вашому новому місці проживання!

Якщо у вас є будь-які питання щодо отримання дозволу на постійне проживання в Україні, будь ласка, залиште їх у коментарях нижче. Ми з радістю вам допоможемо!

Table of Contents

subscription​